top of page

Astro Pi

Pošli svůj kód do vesmíru

AstroPi_key_visual_smaller.png

Snili jste někdy o tom, že byste chtěli něco poslat do vesmíru? A co třeba přímo k astronautům na Mezinárodní vesmírnou stanici (ISS)? Tak právě s Astro Pi se vám to může splnit už teď!

 

Naučte se základům programování s Misí Zero nebo předveďte svůj programovací um s Misí Space Lab a v případě splnění podmínek vám garantujeme, že váš program poběží na oběžné dráze na mikropočítačích Astro Pi.

Sedni sám nebo s týmem k počítači a pošli to nahoru!

Počítače Astro Pi vychází z běžně dostupných mikropočítačů Raspberry Pi a v rámci této výzvy se programuje v jednom z nejpoužívanějších programovacích jazyků, Pythonu.

Vyber si svou misi:

Poradíš si s oběma?

Jednodušší

Obtížnější

mise_zero_edited_edited_edited.png
space_lab_edited_edited.png

Žákům až do 19 let nabízí výzva jedinečnou příležitost poslat svůj program na palubu Mezinárodní vesmírné stanice ISS na oběžné dráze Země. Využívat přitom budou dva mikropočítače Astro Pi (Raspberry Pi), které jsou vybavené kamerami, LEDkovými displeji a sadou senzorů monitorující okolní prostředí.

Projekt je rozdělen do dvou obtížnostních kategorií. První je určená úplným začátečníkům a zabere maximálně jednotky hodin a úkolem je zobrazit na displeji (8 x 8 px) počítače jednoduchý obrázek, který využije dat ze senzoru okolního osvětlení. Druhá je určena týmům s programovacími zkušenostmi a zadáním je změřit rychlost pohybu ISS (např. s využitím metody počítačového vidění).

 

Astro Pi Challenge pořádá ESA Education a ESERO ve spolupráci s Raspberry Pi Foundation.

Abychom žákům maximálně pomohli, organizujeme mimo jiné Astro Pi hackathony, během kterých poskytujeme týmům metodickou podporu a týmy soutěží o věcné ceny.

Více o Astro Pi hackathonech

bottom of page